درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

ویژگیهای یک طراح حرفه ای گرافیک

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
UNITY
محمد نصیری
1392/07/04 01:31:21
سلام دوستان ، خوشحالم خبر افتتاح انجمن گرافیک ، انیمشن و عکاسی رو به اطلاعتون برسونم ، خوب به نظرم بهترین بحث برای شروع این انجمن این چند سئوالی هست که در زیر می بینید :

1. معیارها و پارامترهایی که یک طراح گرافیک کامپیوتر باید داشته باشه تا به عنوان یک گرافیست حرفه ای مطرح بشه چه چیزهایی هست ؟
  2. اگر کسی بخاد از صفر این کار رو شروع کنه بهترین راه برای شروع چی هست و چه پیشنیازهایی داره ؟

منتظر نظرات شما دوستان هستیم.
author
reza_taghizadeh
رضا تقی زاده
68 ماه قبل
من خودم طراح گرافیک نیستم و فعالیتی تو این زمینه انجام نمیدم ، ولی از دید یک ناظر بیرونی در رابطه با یه طراح گرافیک حرفه ای میتونم چند نظر بدم :

1. بحث گرافیک رو به شکل موضوعی دیدن : یعنی گرافیک کار باید بدونه که طرحش رو برای چه کاری میکشه ، طرح های تجاری یک سری ویژگی ها دارند که یه طرح اجتماعی یا هنری اون ویژگی ها رو ندارند. مثلا تو طرح های تجاری بیشتر از حروف انگلیسی تشکیل دهنده نام اون شرکت یا برند خاص و اغلب به شکل سه بعدی به همراه اشکال هندسی یا طرح ساده شده از یه کالا استفاده میشه و چندان به دنبال بیان یک مفهوم خاص به بیننده نیست و بیشتر زیبایی ظاهری طرح برا جلب بیننده مد نظره. اما یه طرح هنری یا اجتماعی و حتی آموزشی باید حتما دارای یک سری مولفه های هنری و نماد های ادبی یا فرهنگی خاص باشه تا بتونه مفهوم خاصی از موضوع مورد نظر رو به بیننده انتقال بده.
  2. یه فرد طراح نیاز داره حداقل آگاهی نسبت به ادبیات ، هنر و نقاشی کشورش و حتی در بعد بین المللی داشته باشه تا بتونه از عناصر فرهنگی و هنری موجود تو این زمینه ها برای طرحش حداکثر استفاده رو بکنه.
  3. همچنین در بعد تجاری و اقتصادی هم باید طراح یک دید کلی نسبت به کارهای فنی و مهندسی و اقتصادی مختلف داشته باشه و از نماد های شکلی و علمی بکار گرفته شده در این زمینه ها هم آگاهی مختصری داشته باشه.

author
UNITY
محمد نصیری
68 ماه قبل
من هم به نوبه خودم با توجه به اینکه گرافیست هم نیستم اما علاقه زیادی به این مبحث دارم به یه جمع بندی رسیدم :

1. اولین گام این هست که گرافیست به کارش علاقه مند باشه نه از سر اجبار گرافیک رو انتخاب کرده باشه.
  2. یک گرافیست موفق و خوب باید در یک زمینه فوق تخصص باشه و گرایشش مشخص باشه ، مثلا گرافیک در زمینه های تبلیغاتی ، طراحی وب ، چندرسانه ای یا Multimedia ، در زمینه طراحی چاپ و یا انیمیشن و یا هر زمینه مرتبط دیگه ... البته این دلیل نمیشه که در زمینه های گرافیکی دیگه مطرح نباشه ، اما خوب وقتی صحبت از تخصص می شه مثلا همه اون رو به عنوان یک طراحی گرافیک وب خوب بشناسن.
  3. بعد از اینکه زمینه کاری رو مشخص کرد ، ابزارهای متناظر رو انتخاب بکنه بر حسب زمینه کاری که انتخاب کرده ، مثلا Photoshop ، Corel Draw ، Primere ، Dreamweaver ، Illustrator یا Aftereffect یا هر ابزاری که میدونه بهترین در زمینه کاری خودش هست رو انتخاب کنه. خوشبختانه در ایران هستیم و همه این ابزارها رایگان هستند. یک گرافیست حرفه ای حتما روی یک نرم افزار تسلط بیشتری نسبت به نرم افزارهای دیگه داره.
  4. یک گرافیست خوب همیشه باید مطالعه داشته باشه در زمینه کاری خودش ، مثل همه تخصص های دیگه ، شما باید کتاب بخونید ، هر چقدر هم تخصص داشته باشید باز هم مطالعه رو باید در کنارش داشته باشید ، کتابهای خوب در زمینه گرافیک و ابزارهایی که دارید رو تهیه کنید و مطالعه کنید ، فرقی نداره زبان اصلی باشه یا فارسی مهم اینه که تلاش کنید مرتب جلو برید نه شلخته ، شلخته کاری برای هر کاری سم هست. با کتاب هایی شروع کنید که بصورت پایه و اساسی شروع به آموزش کردن.
  5. یک گرافیست خوب خیلی بهتر هست که هنرمند هم باشه ، هنر نقاشی یا طراحی می تونه یه کسی که در کار طراحی کامپیوتر هست خیلی کمک کنه ، روانشناسی رنگ ها ، طبیعت و خیلی از موارد دیگه میتونه برای یک گرافیست تاثیر گذار باشه.
  6. معمولا گرافیست ها و طراح های حرفه ای دنیا برای خودشون یک وب سایت دارن که هم دانششون رو به اشتراک میگذارن و هم کارهاشون رو نشون میدن ، حضور داشتن در یک تالار گفتمان و پاسخ دادن به سئوالات از معیارهای یک حرفه ای هست.
من اینا به ذهنم رسید فعلا ، باز اگر چیزی به ذهنم رسید حتما اضافه می کنم...
author
SHSM
sh sm
66 ماه قبل
سلام

یک گرافیست حرفه ای موفق

1- خوب می بینه
2- خوب فکر می کنه درمورد طرحش
3- خوب دقت می کنه هارمونی رنگ هایی رو که استفاده می کنه (میتونی از ترکیب رنگ های پَنتون هم استفاده کنه)*
4- خودش رو جای مخاطبین قرار بده ...
5 - انتقاد پذیر باشه

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات